Uzlūdz dāmas

2023
52 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Uzlūdz dāmas

Filma ir gaišs un smeldzīgs dokumentālais stāsts par Latvijas senioriem un viņu mīlestības meklējumiem. Tā vēsta par cilvēkiem, kuri, neraugoties uz cienījamo vecumu, nesamierinās ar vientulību, droši dodas jaunos piedzīvojumos un ir atvērti dzīves dāvātajām iespējām. Vienu šie meklējumi aizved pie jauniem sarunu biedriem, citu – pie cilvēka, ar kuru kopā ceļot, bet vēl kādam izdodas atrast dzīvesbiedru. Filmas varoņi atklāj savu pieredzi, kur jūtas ir tikpat trauksmainas kā jaunībā un kur dzīve arī mūsdienu digitālajā vidē ir kaislību pilna.

Režisore, scenārija autore: Katrīna Tomašicka
Operators: Andis Šūba
Montāžas režisore: Sandra Alksne
Animāciju un titru māksliniece: Ilze Trumpe
Animators: Eduards Zagainovs-Veibrants
Mūzikas autors: Edgars Šubrovskis
Skaņu režisors: Pēteris Pāss
Producentes: Marta Kontiņa un Elizabete Palasios
"Story Hub" and "Odze Films"
2023

VALODA: latviešu
SUBTITRI: ENG

“Katrīnas Tomašickas filma neuzbāzīgi un glāstoši māca cerību. Tā ir filma, kas ļauj ieraudzīt tuvo cilvēkos, ko personīgi nepazīstam: katra iekšējās cīņas ar sevi, izdarot nebūt ne vienkāršu izvēli par ikdienas ceļa gājuma maiņu un saglabājot vieglumu vai vismaz veselīgu spītu arī tad, ja neizdodas. Es iemīlēju šīs filmas varoņus, jo man šķita, ka viņus iemīlēja gan režisore, gan mūzikas autors. Un, manuprāt, tas ir daudz.”
/Anna Žabicka, Atradināties un pietrīties/

/Katrīnas Tomašickas filma "Uzlūdz dāmas" vēsta par senioru mīlestības meklējumiem, LR1 programma "Labrīt"/

Filmas tituldziesma. Mūzikas un teksta autors Edgars Šubrovskis, izpilda Anta Eņģele