Sēņotāji

2013
76 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Sēņotāji

Pēteris ir pavisam parasts – viņš dzīvo ar valdonīgu māti un strādā birojā, kur kolēģi viņu mazliet apsmej. Bet tas ir nieks, salīdzinot ar to, kas sākas, kad seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku. Tai pat laikā arī glītā kolēģīte no blakus kabineta sāk viņu aplidot. Noguris no sieviešu uzmanības, Pēteris ar biedriem dodas uz poligonu lasīt psihodēliskās sēnītes. Sākas ceļojums, kas pilnībā izmainīs viņa dzīvi.

Galveno varoni – lielas starptautiskas kompānijas ierindas darbinieku Pēteri – sevis meklējumu ceļš aizved līdz apņēmībai uzdrošināties dzīvot uz pilnu klapi un gatavībai pašam pieņemt lēmumus. Filmas gaitā Pēteris izdzīvo krāšņu emociju gammu, vairoties gan no pārāk enerģiskas un spīganiskas priekšnieces, gan kautrīgi apņēmīgas un ieinteresētas kolēģes, lai kopā ar kolorītiem kolēģiem lasītu halucinogēnās sēnes poligonā. Režisora pārdomas par to, kāds ir 21. gadsimta ideālais vīrietis un kas viņu ierobežo, skatītājiem tiek rādītas caur komiski ironisku prizmu.

Filma ved skatītāju caur korporatīvās elles lokiem, ar krietnu humora devu atspoguļojot mūsdienu problemātiku – cilvēku vēlmi aizbēgt no reālās dzīves.

Filma savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja A klases filmu festivālā Varšavā, kas ir Starptautiskās filmu producentu asociācijas (FIAPF) un Starptautiskās kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) akreditēts festivāls – Austrumeiropas nozīmīgāko filmu festivālu sarakstā tas minams līdzās Maskavas un Karlovi Vari festivāliem. Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2014. gadā filma saņēma nominācijas sešās kategorijās.

Režisors, scenārija autors: IVARS TONTEGODE

Producents: ROBERTS VINOVSKIS

Operators: JANIS SKULME

Montāžas režisore: ANDRA LEJNIECE

VALODA: latviešu

SUBTITRI: ENG, RUS