Saule brauca debesīs

0+
2018
74 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Saule brauca debesīs

Animācijas piedzīvojumu filma lieliem un maziem! Kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, izmisušie vecāki sauc palīgā cilvēku, lai bērniņu atgūtu. Nabašnieks apjož zobenu un kopā ar Meiteni un Brālīti dodas ceļā, lai stātos pretī gan mošķiem un ērmiem, gan pašu bailēm un slinkumam. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko briesmu un piedzīvojumu pilns ceļojums, kas ikvienam māca būt ne vien drosmīgam un attapīgam, bet arī izpalīdzīgam. Latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras filma tapusi pēc folkloras motīviem, tās spraigos notikumus apdziedājuši Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”.

2019. gada Nacionālajā Kino festivālā Lielais Kristaps filma saņēma 4 nominācijas, un filmas māksliniece Ilze Vītoliņa tika apbalvota kā Labākā animācijas filmas māksliniece.

“Filma ir krāšņa, saistoša un fantāziju rosinoša; es ceru, tā veicinās interesi par latviešu folkloru.”
Prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Valsts prezidente 1999-2007

Lomas ierunājuši tādi pazīstami aktieri kā Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, Guna Zariņa, Ainārs Ančevskis, Dita Lūriņa un citi.

Scenārija autore un režisore: ROZE STIEBRA,
Māksliniece: ILZE VĪTOLIŅA,
Mūzika: JURIS KAUKULIS,
Producents: ROBERTS VINOVSKIS,
Studija Lokomotīve

Latvijas teritorijā filma skatāma LMT Straume, Youtube skatāmi filmas tapšanas aizkadri un Jauno Jāņu orķestra dziesmu “Saule brauca debesīs” un “Saulīte un Mēnestiņš” klipi.

Filmas Facebook un Instagram profili

VALODA: latviešu
SUBTITRI: LAT, ENG, RUS

Nopirkt DVD un filmas mūzikas CD