Pelikāns tuksnesī

12+
2014
68 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Pelikāns tuksnesī

Dokumentālā filma “Pelikāns tuksnesī” ir episks vēstījums par režisoram tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve savijas ar Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu.

“Šī filma ir vēstījums par Austrumlatvijas novadu, valsti valstī, Latgali, kas ir zeme uz Eiropas Savienības tālākās austrumu robežas. Reizēm tā atgādina ūdeņiem ieskautu salu, bet reizēm tuksnesi, kurā ieputināts šķirsts ar izglābto cilvēci. Te valda visaugstākā garīgā spriedze Latvijā – šis ir katoļu reģions, pilns ar pareizticīgajiem, vecticībniekiem un sagrautiem jūdu dievnamiem. Šī zeme izzūd savā īpašajā pastāvēšanas veidā, kas gadsimtiem ilgi padarījis Latgali par savrupu un maģisku vietu – filma ir vēstījums par kultūras un civilizācijas izzušanu.” – stāsta režisors Viesturs Kairišs.

Latgale ir zeme uz galējās Eiropas Savienības Austrumu robežas. Reizēm šī zeme atgādina ūdeņiem ieskautu salu. Bet reizēm šī zeme atgādina tuksnesi, kurā ieputināts šķirsts ar izglābto cilvēci. Vēstījums par zemi – Austrumlavijas specifisko novadu, valsti valstī, Latgali. Šī zeme izzūd. Tā izzūd savā īpašajā pastāvēšanas veidā, kas gadsimtiem veidojis šo reģionu, par savrupu un maģisku. Tas ir vēstījums par Atlantīdu, par kultūras un civilizācijas izzušanu, kas ir dabiska parādība zaudējot savu citādību.

Savu pasaules pirmizrādi Pelikāns tuksnesī piedzīvoja prestižajā dokumentālo filmu festivālā Visions du Réel Nionā, Šveicē – vienā no pasaules nozīmīgākajiem dokumentālo filmu festivāliem. Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2014. gadā filma saņēma nominācijas piecās kategorijās; režisors Viesturs Kairišs tika atzīts par Labāko dokumentālās filmas režisoru, operators Gints Bērziņš – par Labāko dokumentālās filmas operatoru.

Režisors un scenārija autors: VIESTURS KAIRIŠS

Producents: ROBERTS VINOVSKIS

Operators: GINTS BĒRZIŅŠ

Montāžas režisore: ANDRA LEJNIECE

Skaņu režisors: ALEKSANDRS VAICAHOVSKIS

VALODA: latviešu, latgaliešu, krievu
SUBTITRI: LAT, ENG