Neredzamā

16+
2019
120 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Neredzamā

Filmā “Neredzamā” režisors Igns Jonīns neo-noir estētikā runā par to, kas virmo cilvēka dvēseles dzīlēs. Jons, izbijis dejotājs, izliekas akls, lai piedalītos televīzijas deju konkursā. Šeit viņš satiek savu jauno deju partneri Sauli, un drīz viņi kļūst pat vispopulārāko pāri starp visiem konkursantiem. Tajā pašā laikā no cietuma iznāk Vīts, kurš ieslodzīts par savas sievas Marijas slepkavību. Pārliecināts, ka sievas bijušais mīļākais Jons ir līdzvainojams Marijas nāvē, kaut tam izdevies izvairīties no atbildības un ieraudzījis Jonu TV ekrānā, Vīts sāk kalt atriebības plānus. Seko spriedzes pilni notikumi, tiek atmaskota krāpšana, attīstās romantiskas attiecības un atriebība izvēršas vardarbībā. Filma vēsta par neredzamo patiesību – tās pasaulē nekas nav tā, kā pirmajā brīdī šķiet, bet varoņu motīviem un stāsta pavērsieniem ir savi, skatītāja acīm apslēpti iemesli.

Neredzamās oriģinālmūzikas autors ir Toms Auniņš; filmā būtisku lomu spēlē viņa un Vladislava Nastavševa komponētā “Šūpuļdziesma” no Federiko Garsijas Lorkas lugas “Asins kāzas”.

Vēl pirms filmas pabeigšanas “Neredzamā” uzvarēja Sansebastjānas festivāla programmā “Glocal in Progress” un saņēma naudas balvu 10 000 EUR apmērā; tai pat prestižajā A klases kino festivālā notika arī starptautiskā pirmizrāde, tālāk filma ceļoja uz Varšavas, Tallinas, Tesaloniku un citiem kino festivāliem.

Lomās: Dainis Kazlausks, Kristina Markevičiūte, Darjus Bagdžiūns, Dmitrijs Denisiuks

Režisors: Igns Jonīns

Scenārija autors: Igns Jonīns & Kristups Saboļus

Operators: Deniss Lusščiks

Producents: Kristīna Ramanauskaite, Aurims Pukevičs, Ramojs Petrausks (Magic Films, Lietuva)

Kopproducenti: Roberts Vinovskis (Studija Lokomotīve, Latvija), Vladimir Yatsenko (Limelite, Ukraina), Milos Djukelic (Red Production, Serbija)

VALODA: lietuviešu, ukraiņu

SUBTITRI: LAT, ENG

Ivars Drulle: Cilvēkzvēri. Par filmu “Neredzamā”

Cristóbal Soage: Review: Invisible