Nameja gredzens

12+
2018
110 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Nameja gredzens

Leģenda par 13. gadsimtu, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes kļūst par iekārojamu mērķi Romai, – īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?

Filma Nameja gredzens runā par vērtībām, ko svarīgi apzināties ikvienam. Tās veido mūsu nacionālo pašapziņu un izceļ unikālo brīvības kodu, ar ko varam lepoties. Filma nav vēsturiska rekonstrukcija, bet asu piedzīvojumu pilna leģenda.

Lomās: Edvīns Endre (Namejs), Džeimss Blūrs (Maksis), Aiste Diržiūte (Lauga), Ivo Martinsons (Valdis), Andris Keišs (Ūlups), Artūrs Skrastiņš (pāvests), Dainis Grūbe (Pihto), Egons Dombrovskis (Viesturs), Elīna Vāne (Rāma), Gints Andžāns (Sakens), Lauris Dzelzītis (Lemme), Jānis Āmanis (Fulke), Kaspars Kārkliņš (Arko), Toms Auniņš (Daugulis), Kaspars Zāle (Birre), Anete Berķe (Gilla), Maija Ozoliņa-Arvena (Sigi), Ieva Aleksandrova-Eklone (Ūlupa sieva), Igors Šelegovskis (mūks), Juris Žagars (Traidenis) un citi

Scenārija autori Aigars Grauba, Max Kinnings
Režisors Aigars Grauba
Operators Valdis Celmiņš
Mākslinieks Arnis Vatašs
Kostīmu māksliniece Sandra Sila
Komponists Rihards Zaļupe
Producents Andrejs Ēķis
"Studija Platforma"