Mūris

2018
97 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Mūris

Filma ir režisora Dāvja Sīmaņa subjektīvi emocionāls un vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. Autoram personiskā ceļojumā laikā iepazīstot šo vietu iedzīvotājus un piespiedu viesus, līdzās ģeogrāfiskajam dalījumam tiek skarbi iezīmēta arī kultūru robežšķirtne un atklāts politisks konflikts. Paralēli ainām no pierobežas ikdienas dzīves, ideoloģiskām situācijām un vēstures reminiscencēm par filmas diviem galvenajiem varoņiem izvirzās Ansis Ataols Bērziņš, politiskais trimdinieks un taisnības cīnītājs no Latvijas, kas ilgu laiku bijis spiests pavadīt robežas Krievijas pusē un tagad tiek turēts ieslodzījumā Čehijā, un Latvijas nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā un devies uz Austrumukrainu, lai pievienotos Krievijas atbalstītajiem separātistu kaujiniekiem.

Režisors: Dāvis Sīmanis, 87’, Latvija/Čehija, 2018

Lielais Kristaps  2018 - nominācijas kategorijās Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākais dokumentālās filmas režisors

Recenzijas:
Ivars Ijabs. Par Dāvja Sīmaņa dokumentālo filmu "Mūris", 2018