M.O.Ž.

16+
2014
70 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

M.O.Ž.

Pēc nesaudzīgām streikojošo strādnieku atlaišanām ostas uzņēmumā tā īpašnieks nolemj atpūsties, dodoties brīvdienās uz Itāliju ar savu jauno sievu. Vakarā pirms prombraukšanas viņa greznajā villā iekļūst viens no atlaistajiem darbiniekiem, jauns vīrietis oranžā ostas strādnieka vestē. Svešinieka slepkavnieciskie nodomi vēlāk izrādās tikai daļa no iespaidīga atriebības plāna.

Aika Karapetjana jaunākais darbs “M.O.Ž.” piesaistījis plašu ārvalstu kinokritiķu un žanra interesentu uzmanību. Kopš 2014. gada maija filma izrādīta pasaulē nozīmīgos kinofestivālos – tās pirmizrāde notika Monreālas Starptautiskajā Fantāzijas filmu festivālā, kas ir viens no svarīgākajiem žanra filmu festivāliem pasaulē, tālāk filma ceļoja uz BFI Londonas filmu festivālu, kā arī filmu festivāliem ASV, Kanādā, Francijā, Itālijā un Spānijā, kur pulcēja skatītāju pilnas zāles un izpelnījās kritiķu atzinību.

“M.O.Ž.” kļuva par pirmo šausmu filma Latvijā pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma – kopš 1992. gadā uzņemtās Vasilija Masa šausmu filmas “Zirneklis”.

Monreālas Starptautiskā fantāzijas filmu festivāla kurators Saimons Laperjē “M.O.Ž.” nodēvējis par “šī gada revolucionārāko darbu šausmu filmu žanrā“, režisora Karapetjana kinorokrakstā velkot paralēles ar skandalozā dāņu kinorežisora Larsa fon Trīra stilistiku un pat Deivida Linča darbu “Ceļš uz nekurieni”. Savukārt Stefans Daltons, “The Hollywood Reporter” filmu kritiķis, rakstīja: “Filma ir intriģējošs ceļojums krēslas valstībā, kas radīts mazpazīstamā Eiropas nostūrī, un režisors Aiks Karapetjans apliecina sevi kā spēcīgs jauns talants, kuru gaida spoža nākotne.”

“Režisora Aika Karapetjana filma ir tieši tāda, kādai jābūt īstai šausmu filmai – tā ir atjautīga, skar vienmēr aktuālos sociālos jautājumus un pievēršas cilvēka pamatinstinktu tumšākajām dzīlēm,” pauda “The Upcoming” filmu kritiķis Mets Teilors Hobs. Savukārt “Flickfeast.co.uk” filmu kritiķis Brūss Beilijs rakstīja: “”M.O.Ž.” ir fantastisks starpžanru kino. Tas ir brutāls, labi pārdomāts un lieliski realizēts darbs. Domāju, būtu liela kļūda laist garām iespēju baudīt tik neticami labu kino.”

Filmā galvenās lomas atveido Maksims Lazarevs, Anta Aizupe, Āris Rozentāls.

Režisors: Aiks Karapejans

Operators: Jānis Eglītis, Jurģis Kmins

VALODA: krievu, latviešu

SUBTITRI: LAT, ENG, RUS

Vecuma ierobežojums: 16+