Meklējot Mr. Kauliņu

12+
2019
80 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Meklējot Mr. Kauliņu

Pirms daudziem gadiem filmas režisors un noslēpumainais Mr. Kauliņš bija labākie draugi. Līdz ar Padomju Savienības sabrukumu, vilinošais kapitālisms ierāva slaveno mūziķi un ietekmīgo baņķieri eiforiskā dzīves baudīšanā. Tomēr Mr. Kauliņam piederošā banka drīz vien bankrotēja, un viņš pazuda bez vēsts kopā ar visu atlikušo naudu. Te sākas piedzīvojumu pilnā Mr. Kauliņa meklēšana, kas aizved mūs no Latvijas līdz pat Āfrikas svelmei. Tas ir stāsts par noziegumu, vainas apziņu un nodevību. Tie ir arī draudzības meklējumi, kā arī cīņa ar veselo saprātu un ierastajām morālajām vērtībām.

Filmā izmantotais paņēmiens ir tuvs mākslas kino žanram un skatītājs praktiski nejutīs operatora klātbūtni, ļaujot pilnībā nodoties piedzīvojuma garšai un drāmai, kas risinās Kauliņa dzīvē. Līdz šim dimantu pasaule bijusi diezgan slēgta filmēšanas grupām, tomēr Kaspara Rogas draudzība ar Guntaru būs caurlaide uz līdz šim neredzētām lietām. Kaspars nav nejaušs stāsta varonis. Viņš vedīs mūs piedzīvojumā labi pazīstot Guntaru un, savulaik, piesaistot daudzus dimanta biznesa finansētājus Latvijā. Diemžēl viņi visi savu naudu ir pazaudējuši. Arī Kaspars. Taču šis stāsts nebūs par naudu, bet par draudzību un lietām, kas ir daudz vērtīgākas par to, ko varam nopirkt veikalā.

Kaspars Roga (1974) ir latviešu mūziķis un režisors, viens no grupas Prāta Vētra dibinātājiem un tās bundzinieks. Viņam ir ievērojama audiovizuālo darbu pieredze – Roga filmējis videoklipus un koncertu ierakstus vairākām grupām, kā arī veidojis skatuves šovu. Kaspars Roga ir animācijas īsfilmas “Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi” scenārija autors. Šī filma pirmizrādi piedzīvoja Berlinālē, 2017. gadā.

Matīss Kļaviņš: “Meklējot manu tēvu – Mr. Kauliņu” https://satori.lv/article/mekl...

VALODA: latviešu, angļu

SUBTITRI: LAT, ENG, RU

Garums: 80 min

Gads: 2019

Režisors: Kaspars Roga
Operators: Jānis Andrējevs
Producents: Sandijs Semjonovs, Undīne Buka
Studija: SKUBA Films

Lomās: Kaspars Roga, Guntars Kļaviņš