Krustceļš

1990
60 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Krustceļš

Leģendārā režisora Jura Podnieka filma “Krustceļš” ir emocionāls stāsts par trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas liktenīgajiem 20. gadsimta vēstures notikumiem un šo valstu centieniem iegūt neatkarību. Filmas varoņu stāstījums savijas ar 1990. gada Dziesmu svētkiem, kas visu atmiņā palikuši kā pirmie brīvie Dziesmu svētki pēc 50 gadu ilgā okupācijas režīma.

Juris Podnieks, 1992:

„Kad stobri tiek vērsti pret žurnālistiem, tas nozīmē, ka uzbrucēji baidās no taisnības. Ar lodēm atgriezt mūs bailēs neizdosies. Šis laiks ir mūsos notrinis asu mietu. Un tagad ja ar kāds mūs grib iznīcināt, viņam nāksies ļoti sevi sadurstīt, ievainot. Tas vairs nav tāds patrunējis strupulis, kādi mēs bijām piecus gadus atpakaļ. Tas tomēr ir nosmailēts, uzasināts tāds pīķis.”

Filma 1991. gadā saņēmusi Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kategorijā labākā dokumentālā filma, dokumentālā kino festivālā “Festival dei Popoli” Itālijā ieguvusi galveno balvu, Birmingemas starptautiskajā filmu un televīzijas festivālā saņēmusi Samuelsena balvu, kā arī apbalvota Ņujorkas Starptautiskajā festivālā.

Filma Krustceļš ir viena no spilgtākajām kinematogrāfiskajām parādībām atjaunotās Latvijas neatkarības pirmajos gados, kad lielais vairums režisoru risināja politiskas un patriotiskas tēmas. Režisors Juris Podnieks to darīja ar māksliniecisku un emocionālu vērienu, viņa filmas jau bija novērtētas arī ārpus Latvijas, tāpēc Krustceļš tapa sadarbībā ar Japānas TV kanālu NHK un Lielbritānijas Channel 4.

Režisors, scenārija autors: Juris Podnieks;
Operatori: Andris Slapiņš, Gvido Zvaigzne, Juris Podnieks;
Skaņu režisors: Anrijs Krenbergs;
Komponists: Mārtiņš Brauns;
Montāzas režisore: Antra Cilinska;
Producents: Roger James
Gads: 1990

Žanrs: Dokumentālā filma
Garums: 64 min;

SUBTITRI: LAT, RUS, ENG