Filma dokumentē četru Latvijas sieviešu pieredzi un pārdomas grūtniecības laikā. Horeogrāfe Rūta, gaidot otro bērnu, ilgojas atgriezties pie dejošanas. Beāte nekad nav vēlējusies bērnus, taču apzinīgi gatavojas mātes lomai. Vija otrās grūtniecības laikā baidās, vai neatkārtosies jau reiz piedzīvotā pēcdzemdību depresija. Valērijai bērns nozīmē cerību uz jaunas un labākas dzīves sākumu. Visas četras sievietes sniedz intīmu un atklātu ieskatu dzīves pārmaiņās un emocionālajos pārbaudījumos, ko piedzīvo sieviete, kas līdztekus savām pārējām sociālajām lomām uzņemas arī mātes lomu.
Liene Linde kā režisore veidojusi spēlfilmas “Septiņas neveikla seksa reizes” (2016) un “Četri mielasti” (2012), abas apbalvotas ar “Lielo Kristapu” kā labākās studentu filmas. Režisors Armands Začs līdz šim ir strādājis kā montāžas režisors, piemēram, spēlfilmā “Pilsēta pie upes” (2020, nominācija par montāžas režiju šī gada “Lielajam Kristapam”), dokumentālajās filmās “Spiegs, kurš mans tēvs” (2019, saņēmis “Lielo Kristapu” par montāžas režiju) un “Lustrum” (2018), spēlfilmā “Tas, ko viņi neredz” (2017).
Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2020. gadā filma saņēma nominācijas trīs kategorijās; režisori saņēma Lielo Kristapu kā Labākie dokumentālās filmas režisori; filma saņēma arī kino kritiķu asociācijas FIPRESCI balvu.
Režisori un scenārija autori: Liene Linde, Armands Začs
Operators: Reinis Aristovs
Komponists: Jānis Ruņģis
Skaņu režisors: Artis Dukaļskis
Montāžas režisors: Armands Začs
Producents: Guntis Trekteris
Studija: “Ego Media”
Vairāk par filmu:
Filmas Facebook lapa
Matīss Gricmanis par filmu: „Klātbūtne”. Tas nav par sievietēm
Antra Feldmane, Neziņas otrā krastā. Dokumentālās filmas «Klātbūtne» recenzija
Redzīgi par mammām. Dzejniece Anna Auziņa par filmu ‘Klātbūtne’
VALODA: latviešu
SUBTITRI: LAT, ENG