Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule

2016
72 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule

Filma stāsta par velo-bruņiniekiem, kuri dzīvo pēc sava goda kodeksa, likumiem un noteikumiem, kas pārējai pasaulei ir sveši. Tā vienā veselumā savieno sportistu kaislības, spēju upurēties un titānisko gribu uzvarēt uz elpu aizraujoša fona vienās no pasaules nozīmīgākajām velo sacensībām “Giro d’Italia”.

Sportistus, kuri sacensībās paliek pēdējie, vairums no mums uzskata vienkārši par lūzeriem. Profesionālajā riteņbraukšanā viņus sauc par ūdens nesējiem un kalpiem. Viņi ziedo savu karjeru komandas biedru triumfa labā un beigās vienmēr paliek grupas aizmugurē bez tiesībām gūt uzvaru. Kas viņus motivē turpināt mīt pedāļus, paliekot anonīmiem vienā no fiziski visgrūtākajām un psiholoģiski sarežģītākajām sporta disciplīnām? Filma seko “Giro d’Italia” daudzdienu sacensībām no komandas ārstu skatu punkta, atklājot līdz šim neiepazītas šķautnes profesionālās riteņbraukšanas “mūku" un īsteno cīnītāju dzīvē.

2014. gadā “Giro d’Italia” sacensības norisinājās 97. reizi, tās sākās Belfāstā 8.maijā un noslēdzās Triestē. Filmas veidotāji bija ieguvuši tiesības filmēt visos 2014. gada “Giro d’Italia”sacensību posmos; tas iepriekšējo 40 gadu laikā nav izdevies nevienai citai neatkarīgai filmu studijai, un ir uzskatāms par unikālu sasniegumu.

Arūns Matelis ir pasaulē pazīstams dokumentālā kino režisors, kurš 2007. gadā saņēma ASV Kinorežisoru ģildes balvu par filmu "Pirms atgriešanās uz Zemes" (Before Flying Back to Earth).

Filma "Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule" ir līdz šim viena no lielākajām Eiropas dokumentālā kino kopprodukcijām, kuras tapšanā līdz ar Lietuvu un Latviju piedalījusies arī Itālija, Šveice, Īrija, Ziemeļīrija, Spānija un Beļģija. Filmas ražošanu ir atbalstījis Eiropas fonds "Creative Europe" un Nacionālais Kino centrs, kā arī visu pārējo dalībvalstu kino fondi.

Filmas valoda itāļu, angļu un holandiešu valodās ar subtitriem latviešu valodā.

rež. Arūnas Matelis, 60′, Latvija/Lietuva/Itālija/Beļģija/Šveice, 2016

Scenārija autori Arūnas Matelis, Edita Pučinskaitė

Operatori Audrius Kemežys, Ivars Zviedris

Producenti Arūnas Matelis, Stefano Tealdi, Mark Daems, Jeremiah Cullinane, Uldis Cekulis

Sadarbībā ar Studio Nominum (Lietuva), Stefilm (Itālija), Associate Directors (Beļģija), DOKMobile (Šveice), Planet Korda Pictures (Īrija)

SUBTITRI: LAT, LIT, ENG