Atbrīvošanas diena

2016
100 min

Kā tas strādā?

Iegādāto filmu var skatīties tikai no vienas ierīces, izmantojot vienu pārlūkprogrammu. Lūdzu, veiciet pirkumu tajā pašā ierīcē, kuru vēlaties izmantot filmas skatīšanai. Neizmantojiet un neveiciet pirkumu, kamēr izmantojat privātās pārlūkošanas režīmu vai inkognito režīmu.

Atbrīvošanas diena

Par pārsteigumu visai pasaulei, bijušās Dienvidslāvijas kulta grupa “Laibach” kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. Šis brīnums kļuva iespējams, pateicoties filmas režisora, sena grupas fana un aktīva kultūras diplomāta šķietami utopiskajām ambīcijām. Sastopoties ar stingru ideoloģiju un kultūru atšķirībām, “Laibach” mūziķiem caur cenzūras adatas aci jāizvelk savas dziesmas, lai izpildītu tās tādas auditorijas priekšā, kas vēl nekad nav dzirdējusi rokmūziku. Tikmēr uz robežas starp divām Korejām tiek uzstādīti propagandas skaļruņi, ieskandinot kara draudus.

Lomās:
Boris Benko, Tomaz Cubej, Milan Fras, Janez Gabric, Tomislav Gangl, Matej Gobec, Primoz Hladnik, Luka Jamnik, Mary Sun Kim

Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2017. gadā filma saņēma nominācijas piecās kategorijās; filma tika apbalvota kā Labākā dokumentālā filma, Valdis Celmiņš tika atzīts par Labāko dokumentālās filmas operatoru, Ernests Ansons – par Labāko skaņu režisoru, balvu kā Labākie montāžas režisori saņēma Uģis Olte un Gatis Belogrudovs.

Režisori: Mortens Troviks, Uģis Olte
Scenārija autors Uģis Olte
Operators Valdis Celmiņš
Skaņu režisors Artis Dukaļskis
Montāžas režisori Uģis Olte, Gatis Belogrudovs
Producenti Uldis Cekulis, Mortens Troviks

VALODA: angļu, latviešu, korejiešu, norvēģu
SUBTITRI: LAT, ENG, RUS

“Režisoru Mortena Trovika un Uģa Oltes dokumentālais darbs Atbrīvošanas diena paplašina jēdziena “mūzikas filma” robežas.”
/Kristīne Matīsa, “Filmas Atbrīvošanas diena recenzija. Ērgļi nebrīvē nevairojas”/

“Tā ir lieliska sajūta, kad pēc kādas izrādes vai filmas noskatīšanās rodas nepārvarama vēlme ar kādu par to parunāt.”
/Marta Martinsone, “Režīma mīkstā krūts”/

“Vēl aizraujošāka intriga ir meklēt patiesību jokā – vai mūs visus tiešām nogalinātu, ja mēs uzzinātu, kā un kāpēc Ziemeļkorejas vadība ielaida valstī dumpīgo “Laibach” un ko patiesībā grib panākt robežpārkāpējs Mortens Troviks”
/Alize Zariņa, “Nekas nemainīs manu pasauli*. “Laibach” Ziemeļkorejā”/

Par notikumu:
John Oliver: Laibach goes to North Korea