Dveselu Putenis

Dvēseļu Putenis

8.6 /10 3314Skatījumi

Apraksts

Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Dzintara Dreiberga filma ir ne vien nozīmīgas latviešu literatūras ekranizējums, bet arī būtisks darbs Latvijas kino, kas pievērš uzmanību šajā žanrā maz atspoguļotam, bet ļoti svarīgam Latvijas vēstures posmam – Pirmajam pasaules karam un Brīvības cīņām.
Kopš filmas nonākšanas uz lielajiem ekrāniem 2019.gada 8.novembrī, to paguvuši noskatīties jau vairāk nekā 250  000 skatītāju –  “Dvēseļu putenis” ir kļuvusi par visu laiku skatītāko filmu Latvijas kinoteātros atjaunotās Latvijas kino vēsturē, pārspējot tādus populārākos ārzemju kino kases grāvējus kā “Titāniks” un “Avatars”.

Galvenais operators-inscenētājs Valdis Celmiņš par darbu pie filmas tika nominēts vienai no nozīmīgākajām profesionālo kinooperatoru balvām pasaulē – Starptautiskās Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO – kā viens no trim pretendentiem līdzās filmas “1917” galvenajam operatoram Rodžeram Dīkinsam (Roger Deakins).

Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2020. gadā filma saņēma nominācijas vienpadsmit kategorijās; tika apbalvota kā Labākā Pilnmetrāžas spēlfilma, Dzintars Dreibergs tika atzīts par Labāko režisoru, Valdis Celmiņš par Labāko operatoru, Lolita Rikmanis par Labāko komponistu, Dzintra Bijubena par Labāko grimmētāju un Gatis Belogrudovs par Labāko montāžas režisoru. Filma saņēma arī portāla Delfi Skatītāju balvu.

Vairāk par filmu:
www.dveseluputenis.lv
Filmas Facebook lapa
Filmas Instagram lapa
Recenzija angļu valodā Theupcoming.co.uk

VALODA: latviešu
SUBTITRI:  LAT, ENG, RUS

*Pirkuma summa ir idikatīva – pirkums notiks ASV dolāros (jo pakalpojumu nodrošina Vimeo On Demand, kas bāzēts ASV), un iespējamas nelielas izmaiņas saistībā ar konkrētās dienas valūtas kursu.