atbrivosanas-diena-poster

Atbrīvošanas Diena

7.6 /10 439Skatījumi

Apraksts

2015. gada augustā notika kaut kas vēl nebijis. Visizolētākajā valstī pasaulē, kur visu kontrolē sistēma, ieradās skandaloza rokgrupa no Rietumiem, kuru radītā enerģija spēj pacelt pusdebešķīgos augstumos. Tā bija mitoloģiska tikšanās, ko var salīdzināt ar ķīmiska reakciju. Viens tās elements ir grupa Laibach – rokmūziķi, kuri uzauguši diktatoriskajā Dienvidslāvijā, un savā mākslā joprojām iemieso totalitārisma iedvesmotu tēlu sistēmu. Otrs elements – Ziemeļkorejas sapņu publika, kura nekad mūžā nav dzirdējusi rokmūziku, jo viņu prefektajā sistēmā tādas vienkārši nav bijis. Trešais elements ir šī unikālā eksperimenta autors, kurš spēlē Pusdieva lomu, jo gan mūziķu grupa, gan viesus uzņemošā korejiešu brigāde ir spiesta paklausīt tikai viņam.

Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2017. gadā filma saņēma nominācijas piecās kategorijās; filma tika apbalvota kā Labākā dokumentālā filma, Valdis Celmiņš tika atzīts par Labāko dokumentālās filmas operatoru, Ernests Ansons – par Labāko skaņu režisoru, balvu kā Labākie montāžas režisori saņēma Uģis Olte un Gatis Belogrudovs.

Scenārija autors Uģis Olte

Operators Valdis Celmiņš

Skaņu režisors Artis Dukaļskis

Montāžas režisori Uģis Olte, Gatis Belogrudovs

Producenti Uldis Cekulis, Morten Traavik

VALODA: angļu, latviešu, korejiešu
SUBTITRI: LAT, ENG, RUS

 

“Režisoru Mortena Trovika un Uģa Oltes dokumentālais darbs Atbrīvošanas diena paplašina jēdziena “mūzikas filma” robežas.”
/Kriztīne Matīsa, “Filmas Atbrīvošanas diena recenzija. Ērgļi nebrīvē nevairojas”/

Tā ir lieliska sajūta, kad pēc kādas izrādes vai filmas noskatīšanās rodas nepārvarama vēlme ar kādu par to parunāt.”
/Marta Martinsone, “Režīma mīkstā krūts”/

“Vēl aizraujošāka intriga ir meklēt patiesību jokā – vai mūs visus tiešām nogalinātu, ja mēs uzzinātu, kā un kāpēc Ziemeļkorejas vadība ielaida valstī dumpīgo “Laibach” un ko patiesībā grib panākt robežpārkāpējs Mortens Troviks”
/Alize Zariņa, “Nekas nemainīs manu pasauli*. “Laibach” Ziemeļkorejā”/

Par koncertu:
John Oliver: Laibach goes to North Korea

*Pirkuma summa ir idikatīva – pirkums notiks ASV dolāros (jo pakalpojumu nodrošina Vimeo On Demand, kas bāzēts ASV), un iespējamas nelielas izmaiņas saistībā ar konkrētās dienas valūtas kursu.