Akmeņi Manās Kabatās

7.5 /10 465Skatījumi

Apraksts

Patiesos notikumos un dzīvesstāstos balstīts stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot, viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Šai skaudrajā un tai pat laikā humora pilnajā filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību. Par spīti smagajai un autorei personiski sāpīgajai tēmai, filmā uzdzirkstī arī ironija un humors – tiesa, diezgan melns, kā tas vispār raksturīgi režisores rokrakstam.

Signes Baumanes filmas pasaules pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Vari filmu festivālā, un tas kļuva par unikālu gadījumu šī festivāla garajā vēsturē, jo pirmo reizi galvenajā konkursa skatē tika izrādīta pilnmetrāžas animācijas filma. Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši kinoindustrijas vadošie mediji “The Hollywood Reporter”, “The Variety” un daudzi citi, kas raksta par būtiskākajiem notikumiem kino pasaulē; arī lielākie ASV dienas laikraksti “USA Today” un “The New York Times”. Kritiķi slavē Signes Baumanes tēlaino un krāšņo rokrakstu, filmas humoru, vitalitāti un delikāto veidu, kādā autore runā par sarežģītām un ļoti personīgām problēmām.

Filma Akmeņi manās kabatās pabijusi vairāk nekā 110 starptautiskos festivālos, līdz ar daudzām balvām pasaules festivālos tā 2014. gadā saņēma arī trīs balvas Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps; tika atzīta par Labāko animācijas filmu, savukārt Signe Baumane saņēma balvas kā Labākā animācijas filmas režisore un Labākā scenāriste. Vēlāk “Akmeņi manās kabatās” tika pieteikta ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” kategorijā “Labākā ārzemju filma” 2014. gadā un sasniedza visu laiku labākos Latvijas filmas rezultātus šajā sacensībā – nonāca fināla divdesmitniekā. Filma saņēma arī laikraksta “Diena” Gada balvu kultūrā.

 

Režisore, scenārija autore, animatore: SIGNE BAUMANE

Producents: SIGNE BAUMANE

Līdzproducenti: ROBERTS VINOVSKIS, STURGIS WARNER

Komponists: KRISTIAN SENSINI

Montāžas režisores: WENDY CONG ZHAO, SIGNE BAUMANE

Skaņu režisors: WESTON FONGER

 

VALODA: latviešu
SUBTITRI: LAT, ENG, RUS, IT, FR, DE, PT

 

Pirkt DVD

Signes Baumanes jaunās filmas “Mans laulību projekts” Facebook lapa